A felhasználók elbizonytalanításának legbiztosabb módja, ha a kattintható HTML elemeket nem találják. Amire azt hiszik, hogy link az nem vezet sehova. A valódi linkek pedig megbújnak a szöveges tartalomban.
A kitartóbbak megtalálják a tovább vezető utat, és ha nem vesztik el türelmüket akkor a számukra kínált termékeket és szolgáltatásokat is.
Kétségtelenül egy webáruház így megszűrheti vásárlóit. Csak a legtalpraesettebbek és eltökéltebben rendelhetnek áruiból. De nem biztos, hogy ez a cél.
A felolvasó programokat használókat pedig végképp megfosztja a vásárlás lehetőségétől. Ezek a szoftverek a HTML címkék alapján döntik el, hogy merre lehet továbbmenni. A tartalom egyes elemei mire szolgálnak, mihez kapcsolódnak.
Az alapelv igen egyszerű. Minden HTML elemet arra használjunk amire való.
Ha így teszünk nem csak a felhasználók dolgát könnyítjük meg, de a kereső programok is hatékonyabban térképezik fel az oldalt, és a valóban releváns keresések esetén jelenítik meg linkjét.
A keresők robotok a HTML elemek nem rendeltetés szerű használatát hibának, rosszabb esetben átverési kísérletnek is tekinthetik. Utóbbi esetben a keresési rangsorban az oldal igen csak hátra kerülhet.